Jesteśmy wspólnotą Karmelitanek bosych spod Giewontu. Naszym powołaniem jest modlitwa za Kościół, kapłanów i świat, aby jak najwięcej ludzi przyjęło zbawienie i odnalazło w Bogu Dobrego Ojca.
W bezpośrednim sąsiedztwie naszego klasztoru planowane jest wybudowanie osiedla apartamentowców. To bardzo wpłynie na naszą klauzurę, która stanie się jedynie symboliczna, a nie rzeczywista.
Nasza wspólnota, po wieloletnim rozeznaniu, chciałaby się podjąć wielkiego projektu – budowy nowego klasztoru. Prosząc o pomoc św. Józefa znalazłyśmy ziemię w pięknej wsi Stróża koło Dobrej i tam pragniemy kontynuować nasze powołanie – być „stróżami poranka” – oczekiwać i przyzywać przyjścia Pana, by uleczył i odnowił naszą ziemię, tak bardzo zranioną przez nasz grzech. W Beskidzie Wyspowym pragniemy stworzyć przystań, gdzie każdy poszukujący sensu, piękna, prawdy i pokoju w bliskiej relacji z Bogiem na modlitwie, odnalazłby wspólnotę ludzi tęskniących za prawdziwym życiem, które daje tylko On. W Stróży pragniemy szczególnie modlić się za naszą Ojczyznę, gdyż tam Józef Piłsudski szkolił Pierwszą Brygadę i stamtąd w 1914r. wyruszyły Legiony, by wywalczyć niepodległość dla Polski.
Rozpoczęłyśmy zbiórkę funduszy, a naszym pierwszym celem jest zakup ziemi w Stróży. Prosimy Was o pomoc, darowizny można wpłacać na konto budowy klasztoru i odliczyć od podstawy opodatkowania, pisząc w tytule przelewu: 'Darowizna na cele kultu – klasztor w Stróży’.

BANK PEKAO S.A.
53 1240 5165 1111 0011 1039 2726
Karmelitanki Bose
Kościelna 8
34-500 Zakopane

Widok roztaczający się z miejsca budowy klasztoru w Stróży